Galeria

          
 

piątek, 4 listopada 2016

Drodzy Rodzice,

Serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu, które prowadzą Fundacja Rodzinna i Fundacja Kooperatywy Grochowskiej w ramach programu "Razem dla dzieci Pragi" Fundacji Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego. Na podstawie Państwa odpowiedzi powstanie “Diagnoza problemów i potrzeb małych dzieci i ich rodzin”. Wyniki diagnozy będą miały bezpośredni wpływ na ofertę zajęć edukacyjno-rozwojowych kierowanych do dzieci i ich rodziców na Pradze Południe w kolejnych latach.
Zachęcamy do wypełnienia ankiety:  
DIAGNOZA POTRZEB I PROBLEMÓW MAŁYCH DZIECI I ICH RODZICÓW

czwartek, 13 października 2016

ANGIELSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW
WTOREK, 16:30
ZAPRASZAMY!!!!!

Ruszamy z zajęciami z języka angielskigo. O poziom zajęć od strony merytorycznej dba szkoła językowa SpeakArt.
Zapisy: zapisy@klubmamyitaty.pl
Więcej informacji TUTAJ.

sobota, 3 września 2016

Drodzy Nasi,

Po przerwie wakacyjnej wracamy do Was z nowymi siłami, pomysłami i zajęciami!

Zapraszamy od 5 września!


 

wtorek, 10 maja 2016

„Klub Młodej Mamy” - Zapraszamy mamy maluszków (0-12m.), a także kobiety oczekujące maleństwa. Dołącz do nas jeżeli chcesz spotkać kobiety, które są na tym samym etapie życia co Ty, które zmagają się z podobnymi problemami. Rozmawiamy, wspieramy się nawzajem, wymieniamy doświadczenia, dzielimy się radościami i smutkami... Poruszamy wszystkie ważne dla nas kwestie związane z ciążą, opieką nad noworodkiem i niemowlakiem. Odpoczywamy i dobrze się bawimy.

W trakcie spotkań na prośbę uczetniczących w nich mam Klub organizuje m.in. naukę wiązania chust, masażu niemowlęcego, spotkania z ekspertami i chętnie wspiera mamy w ich pomysłach dotyczących tych spotkań.

Zapraszamy w piątki od 12:00 do 13:00

Spotkania KMM koordynuje Gosia Skalska - mama Jędrka i Mikołaja, doula.

Jeżeli chcesz do nas przyjść lub uzyskać dodatkowe informacje pisz: doula.malgorzata.skalska@gmail.com

Koszt uczestnictwa w spotkaniu: 10 zł

piątek, 26 lutego 2016

Wychowanie to wyzwanie!

Razem spróbujemy dowiedzieć się m.in.jak:
- radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka
- stawiać dzi
ecku granice
- wspierać rozwój dziecka przez zabawę
- pomagać w rozwiązywaniu konfliktów między rodzeństwem

Każdy warsztat to 2,5 godzinne spotkanie ze specjalistami oraz okazja do nabycia wiedzy i wymiany doświadczeń.

Proponujemy cykl sześciu warsztatów:
1. Trudne emocje dziecka.  Warsztat o emocjach i zachowaniach dziecka, które na co dzień „wybijają” nas z rodzicielskiego rytmu: o złości, smutku, czy wpadaniu w histerię. 
2. Jak stawiać dziecku granice? Warsztat o granicach stawianych dziecku w wychowaniu: dlaczego, rozsądnie stawiając granice, pomagamy dziecku i wspieramy go?
3. Wychowanie to wyzwanie, czyli trudy życia codziennego.  Warsztat o tym, jak na co dzień zmagamy się z wychowaniem dziecka. Jak radzić sobie w kryzysowych momentach, jak pokonać złość? 
4. Najlepsza zabawa dla dziecka w każdym wieku.  Warsztat o roli zabawy w rozwoju dziecka w odniesieniu do poszczególnych etapów rozwoju
5. Rozwiązywanie konfliktów między rodzeństwem. Warsztat o relacjach między rodzeństwem, a także o tym, jak wspierać dzieci w rozwiązywaniu codziennych konfliktów.
6. „Trudne” tematy w prosty sposób. Warsztat o rozwoju seksualnym dziecka oraz o tym, jak rozmawiać o seksualności z dzieckiem.

Zapraszamy w każdy czwartek od 17 marca do 28 kwietnia, godz. 18:00. 

Koszt uczestnictwa: 50zł/spotkanie lub 240zł/cały cykl (6spotkań). Płatne przelewem.

Zapisy: zapisy@klubmamyitaty.pl

Prowadzące:

Agata Klimaszewska, psycholog. Wiedzę psychologiczną i umiejętności trenerskie praktykowała na stażu w Fundacji Dzieci Niczyje. Tam również poznała i pokochała pracę z dziećmi. Obecnie spełnia się w pracy z małymi dziećmi i ich rodzicami na zajęciach edukacyjno – zabawowych w Klubie Mamy i Taty na warszawskiej Pradze.

Dominika Kowalczyk, studentka V roku psychologii. Pracę z dziećmi i rodzicami poznała dzięki rocznemu stażowi w Fundacji Dzieci Niczyje. Wtedy wpadła po same uszy, praca z dziećmi i rodzicami, to właśnie to, czym chciała się zajmować. Aktualnie jest zaangażowana w działalność Fundacji Mederi, gdzie współpracuje z przedszkolami i rodzinami .

* Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w razie nie zebrania się grupy.
 

piątek, 19 lutego 2016

Zapraszamy Rodziców/Opiekunów na Kurs pierwszej pomocy u dzieci. Kurs obejmuje 4 godziny zegarowe. Termin Kursu - 19 marca (10:00-14:00) czyli sobota, by mogli z niego skorzystać również rodzice pracującyW spotkaniu mogą uczestniczyć rodzice z niemowlętami.

Zagadnienia, które w trakcie Kursu będą omawiane:

  • zadławienia dziecka i niemowlęcia,
  • postępowanie przy zatrzymaniu pracy serca i oddechu,
  • utrata przytomności,
  • postępowanie z ciałem obcym w ciele dziecka,
  • opatrywanie zranień i krwotoków,
  • unieruchamianie złamanych kończyn,
  • opatrywanie oparzenia,
  • zatrucia pokarmowe,
  • ukąszenia i użądlenia.

Kurs będzie prowadzony przede wszystkim w oparciu o bezpośrednią wymianę doświadczeń oraz praktyczne ćwiczenia z użyciem manekinów i środków opatrunkowych.

Koszt Kursu - 100zł/4h (płatności przyjmujemy przelewem)

Obowiązują zapisy: kasia@klubmamyitaty.pl
UWAGA! Zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć w przypadku nie zebrania się pełnej grupy.

ZAPRASZAMY!!!

poniedziałek, 5 października 2015

Zapraszamy maluchy z rocznika 2013 na zajęcia adaptacyjne.

Planowany termin zajęć: czwartek, 12:00-14:30

Warunkiem rozpoczęcia się zajęć jest zebranie grupy.

Dodatkowe informacje: AKADEMIA PRZYSZŁEGO PRZEDSZKOLAKA

Zapisy: zapisy@klubmamyitaty.pl

poniedziałek, 21 września 2015

Drodzy Rodzice,
W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami tanecznymi i w odpowiedzi na Wasze prośby, postanowiłyśmy utworzyć 2 grupy. O 17:30 zapraszamy 3-4-latki a o 18:30 5-6-latki.

Do zobaczenia w środę!
 

wtorek, 1 września 2015

W pierwszym tygodniu września uruchamiamy pierwsze zajęcia przedpołudniowe! Już od środy zapraszamy na Warsztaty Zabawowe, o 9:30 maluszki 6-12 miesięcy a o 11:15 starszaki. W czwartek i piątek startuje Akademia Przyszłego Przedszkolaka!

Czekamy na Was! :)

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Nasze najmilsze, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że wiosna w końcu się rozpoczęła i z tej okazji chciałybyśmy zaprosić Was w nadchodzącym tygodniu – 23/04/2015 (czwartek) na wyjątkowy warsztat taneczny z contact imporovisation – CI –improwizacja kontaktowa –dla którego punktem wyjściowym do rozpoczęcia improwizacji jest kontakt fizyczny. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych rodzajów tańca postmodernistycznego. Technika kontaktowa może składać się z wielu elementów, takich jak: przenoszenia wagi ciała, przetaczania, opadania czy nawet akrobatyki, jogi czy tango. Warsztat ma na celu także rozwijanie świadomości ciała oraz kontaktu z przestrzenią, innym ciałem, a także pobudzenia ciała do ruchu w bezruchu...

Zajęcia są skierowane do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z improwizacją kontaktową jak i dla tych, którzy już tę technikę znają.

Obowiązują zapisy na zajęcia: zapisy@klubmamyitaty.pl

Godzina 18:45 – 19:45 (warsztat organizowany w ramach zajęć "Taniec dla mam")
23/04/2015

Koszt: 20zł - osoba

Prowadząca KSENIA OPRIA
Bio
Jestem zwykłym człowiekiem. Mam ciało tak samo jak inni. Moje doświadczenie z ciałem i ruchem ciągnie się od wczesnego dzieciństwa. Ruszam się cały czas, chodząc, siedząc, śpiąc, nosząc zakupy, jadąc rowerem, tańcząc.
Praca, którą wykonuję, bazuje na podejściu holistycznym, czyli łączę ciało i umysł, praktykuję świadomość ciała, tańczę kontakt improwizacje. Ukończyłam studia “Dance and somatics” w Finlandii. Inspiruje mnie temat dialogu pomiędzy jednym a drugim człowiekiem, pomiędzy bezruchem a ruchem, ciszą a muzyką, muzyką i ruchem..
Wierzę w uczenie się poprzez robienie, uczenie się poprzez działanie, uczenie się poprzez ruch. Ważne jest dla mnie otwieranie przestrzeni do eksplorowania siebie, środowiska, świata, innych ludzi.

poprzednia 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 z 11 następna

Wyszukaj
Facebook
Prażka

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa